Zomertijd, leestijd

Boekhandel Walry koos uit het royale boekenaanbod 10 zomerboeken. 10 leestips voor een onbekommerde leesvakantie met een korting van 10%.

Deze zomeractie loopt van 05/07/22 tot en met 31/08/22.

De grote zomer

Ewald Arenz

€21,59
€23,99

In deze ultieme zomerroman gaat Friedrich voor het eerst niet mee met z'n ouders op reis. Hij moet die zomer in de jaren '80 in Duitsland blijven om voor zijn herexamens te studeren. Gelukkig blijven ook enkele vrienden thuis én ontmoet hij een ontzettend knap meisje in een groen badpak. Een zomer - en zo ook een zomerboek - vol jongensstreken en warme personages, maar naast een eerste grote liefde, ook een groot verlies. Een coming-of-age verhaal voor wie vorige zomer van De overlevenden van Alex Schulman heeft genoten.

Meer info

 

De jacht op het snoekje

Juhani Karila

€22,05
€25,50

Dit boek doet meer dan eens denken aan de waanzinnige scheppingen van Lewis Caroll en is doordrenkt van mystiek en mythologie. Wat het boek zo overtuigend maakt, is dat de Finse schrijver een schijnwereld van geesten laat opdraven zonder dat het wringt. Van bij het begin maakt folklore namelijk een belangrijk deel uit van de belevingswereld van de personages, wat de lezer een heldere inkijk geeft in een volledig ander wereldbeeld. Gul met humor, vol van verrassende scènes en wezens, is dit een uniek boek in de literaire visvangst dit jaar. Het is voor de fans van Haruki Murakami. Wees niet bang dat de weerbarstige snoek niet onmiddellijk bijt, want bijten zal hij!

Meer info

 

Het onzichtbare leven van Addie Larue

V.E. Schwab

€18,89
€20,99

Frankrijk, 1714. Om te ontsnappen aan een gearrangeerd huwelijk met een oudere weduwnaar sluit de 23-jarige Adeline LaRue een deal met een van de ‘goden die na het donker antwoord geven’. Haar wens om meer tijd en vrijheid gaat in vervulling, maar tegen een hoge prijs. Addie zal eeuwig leven, maar is gedoemd te worden vergeten door iedereen die ze ontmoet. Van de achttiende-eeuwse salons van Parijs tot de straten van het moderne New York, door geschiedenis, kunst en wetenschap, Addie is overal bij en probeert wanhopig een spoor achter te laten. En dan stapt ze op een dag een boekhandel binnen en ontmoet ze voor het eerst in driehonderd jaar iemand die haar niet vergeet. De auteur neemt je mee op een spannend avontuur dat zich afspeelt door de eeuwen heen en over verschillende continenten.

Meer info

 

Open hart

Elvira Lindo

€22,49
€24,99

In deze goudeerlijke roman blikt Elvira Lindo terug op haar kindertijd en de relatie van en met haar ouders, zonder nostalgisch te worden. Dat resulteert in een genuanceerde observatie van het bijna ondoorgrondelijke karakter van haar vader en zijn onvoorspelbare gedrag. Hoewel de auteur beseft dat ze er niet aan ontkomt de patronen over te nemen van degene die haar heeft grootgebracht, heeft dat de liefde voor haar vader absoluut niet aangetast. Deze autobiografische vorm van schrijven is nieuw voor de succesvolle Spaanse auteur, maar het boek werd meteen een literaire sensatie in Spanje. Een aanrader voor liefhebbers van Almudena Grandes en Claudia Durastanti.

Meer info

 

De maarschalk

Zora Del Buono

€20,69
€22,99

In deze originele roman beschrijft de Zwitserse auteur met Italiaans-Sloveense roots het verhaal van haar oma en naamgenoot Zora del Buono. Een uitermate boeiend verhaal vanwege de turbulente geschiedenis die voortdurend voorbijkomt in communistisch Joegoslavië en het Italië van Mussolini. Het boek start met een liefdesverhaal, maar gaat al snel over politiek turbulente en spannende keuzes en een allesbepalend dramatisch voorval. In dit boek ontdekt u de twintigste eeuw in Europa aan de hand van een avontuurlijk levensverhaal.

Meer info

 

Het serpent

Pierre Lemaitre

€19,79
€21,99

Van de auteur van Tot ziens daarboven is er nu Het Serpent, een thriller over Mathilde, een drieënzestigjarige en koelbloedige huurmoordenaar. Er is geen brug in Parijs waarvan ze geen pistool heeft gegooid. Dat het verhaal zich afspeelt in de jaren tachtig en ook in deze periode is geschreven, maakt deze duistere misdaadroman op geen enkel moment verouderd. Het serpent is een van Lemaitres vroegste werken. Hij schreef het in 1985, maar bracht het nooit uit. Nadat hij het manuscript recent terugvond, heeft hij het herwerkt en eindelijk uitgegeven. Het resultaat is strak geschreven, geestig en spannend!

Meer info

 

Het vuur van de vrijheid - de nieuwe wereld van Hannah Arendt, Simone de Beauvoir, Ayn Rand en Simone Weil

Wolfram Eilenberger

€33,29
€36,99

Het vuur van de vrijheid tekent een sfeer van de jaren vóór de Tweede Wereldoorlog waarin miljoenen mensen, net als nu, op drift waren. Eilenberger beschrijft de levens van Rand, Weil, Arendt en De Beauvoir aan de hand van motieven die hij op een knappe manier monteert. Je leest hoe een tijdperk deze vier mensen en hun ideeën elk op een unieke wijze heeft gevormd.

Meer info

 

Miss Dior

Justine Picardie

€26,99
€29,99

In Miss Dior vertelt journalist Justine Picardie over het heldhaftige leven van Catherine Dior. De jongste zus van Christian Dior wordt in 1917 geboren in een welstellend gezin. De Eerste Wereldoorlog en de economische crisis van de jaren ’30 hebben zware gevolgen voor de familie Dior. Bij het uitbreken van de Tweede Wereldoorlog besluit Catherine bij het verzet te gaan. Een maand voor het einde van de oorlog wordt ze opgepakt door de nazi’s, gemarteld en naar Ravensbrück gestuurd. Na haar terugkomst groeit ze uit tot de muze van het iconische modehuis Dior. Haar lijdensweg inspireert haar broer tot zijn legendarische New Look en haar rozentuin zet hem aan tot het ontwikkelen van zijn wereldberoemde parfum. Miss Dior is meer dan een biografie, het is een inspirerend verhaal dat beschrijft hoe uit verschrikkelijke gebeurtenissen schoonheid voort kan komen.

Meer info

 

That sounds so good - 100 recepten voor elke dag van de week

Carla Lalli Music

€31,50
€35,00

Dit zonnige kookboek stroomt over van liefde voor eten. Carla Lalli Music kookt met veel gevoel, om er een goed gevoel van te krijgen. Ze geeft handige tips over hoe je zelf op basis van haar recepten kunt improviseren en brengt alles met veel humor. Het recept op pagina 80 heet bijvoorbeeld 'Sorry, ik houd van bleekselderij'. Met alle ansjovis, knoflook, olijven en parmezaanse kaas die Carla voorstelt, zal u ongetwijfeld ook van bleekselderij én dit kookboek gaan houden.

Meer info

 

Het boek van alle mensen, dieren en dingen

Verschillende auteurs

€22,50
€25,00

Deze heerlijk dikke verhalenbundel is één groot (voor)leesfeest ter gelegenheid van het 50-jarige bestaan van uitgeverij Querido. Lezers van alle leeftijden ontdekken, of herontdekken, in dit boek oude vrienden, vergeten parels en nieuwe klassiekers. Van Annie M.G. Schmidt met Pluk van de Petteflet (één van de eerste Querido-uitgaves), langs het prachtige werk van Thé Tjong-Khing, tot Lampje van Annet Schaap en Broere van Bart Moeyaert. Dit boek brengt al het mooiste uit de rijkgevulde schatkamers van de uitgeverij en is dus een parel die niet in uw (kinder)boekenkast mag ontbreken, voor alle vorige én volgende generaties.

Meer info

 

Deze korting is niet cumuleerbaar met andere kortingen. De boeken uit deze zomeractie kunnen niet met boekenbonnen worden betaald. De prijzen zijn onder voorbehoud en het aanbod is slechts geldig zolang de voorraad strekt.